Bemiks Ampul Nedir? Bemiks Ampul Ne İşe Yarar? Bemiks Ampul Fiyat

Ana Sayfa » Sağlık » Bemiks Ampul Nedir? Bemiks Ampul Ne İşe Yarar? Bemiks Ampul Fiyat
Bemiks Ampul Nedir? Bemiks Ampul Ne İşe Yarar? Bemiks Ampul Fiyat

Bemiks Ampul, beslenme bozuklukları ya da yanlış beslenmeden kaynaklanan B1, B2, B6 ve D-pantenol niasinamid vitaminlerini içeren medikal bir ilaçtır. Özellikle son zamanlarda herkes tarafından çok merak edilen ‘’Bemiks Ampul nedir? Bemiks Ampul ne işe yarar? Bemiks Ampul Fiyat’’ gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Bemiks Ampul Nedir?

Bazı vitaminlerin besinler yolu ile alınmasının imkansız olduğu durumlarda kullanılan Bemiks Ampul, özellikle B1, B2, B6, D-pantenol ve niasinamid vitaminlerini karşılayan tıbbi bir ilaçtır.

Her 2ml Bemiks ampul içeriğinde; 25 mg tiamin yani B1 vitamini, 2 mg riboflavin yani B2 vitamini, 5 mg piridoksin yani B6 viramini ve 50 mg niasinamid ve D-pnatenol maddesi bulunmaktadır.

Bemiks ampul, damar içine hemşire ya da doktorlar tarafından uygulanan bir ilaçtır. Bemiks ampulün uzman bir doktor tarafından reçete edilmesi gerekmektedir. Diğer vitaminler gibi ağız yoluyla kullanılmayan Bemiks ampul, kas içine enjekte edilmesi gerekmektedir. Kas içine enjekte edilebildiği gibi içine bir sıvı konularak damar içine de enjekte edilebilmektedir.

3 yaşından küçük çocuklarda, emzirme ve gebelik döneminde kullanılmaması önerilmektedir. Bu hasta gruplarında Bemiks ampul kullanımına uzman bir doktor karar vermelidir.

Bemiks ampulün saymakla bitmeyen faydalarının yanında rahatsız edici bir kokusu bulunmaktadır. Bazen bu koku çevrenizdekileri ve sizi rahatsız edecek derecede olabilmektedir. Bu nedenle Bemiks ampul kullanımı evde uzun süre kalacağınız zamanlarda yapmanız uygun olacaktır. Uygulamayı yaptıktan bir süre sonra Bemiks ampul uyguladığınız bölgeyi bol su ile yakarsanız kokusunun daha kolay çıktığını görebilirsiniz.

Bemiks ampulü kötü kokusu nedeniyle kullanmak istemiyorsanız, içine zeytinyağı, badem yağı ve Hindistan cevizi yağı karıştırarak da kullanabilirsiniz. Bemiks ampulü bu yağlarla karıştırdığınızda hem daha az kokusu olacak hem de daha etkili olacaktır.

Bemiks Ampul Fiyat

Özellikle B vitamini eksikliği tedavisinde kullanılan ve oldukça etkili bir ilaç olan Bemiks ampul, eczanelerden reçeteli ya da reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Bemiks ampul fiyatı, reçetesiz alındığında 10.47 TL’dir. Eğer Bemiks ampulü doktorunuza reçete ettirirseniz ücret ödemenize gerek yoktur. Bemiks ampulün ücreti SGK tarafından karşılanmaktadır.

 

Bemiks Ampul Ne İşe Yarar?

 • Ameliyat olmuş hastalarda ameliyat sonrası vitamin ihtiyaçlarını karşılaması ve çabuk iyileşmesi için kullanılmaktadır.
 • Unutkanlık, sinirlilik, bacak ve kollarda titreme gibi durumlarda sıklıkla B1, B2, B6 vitaminlerinin eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Ve bu nedenle bu semptomların tedavisinde Bemiks ampul kullanılmaktadır.
 • Zona, kalp kası bozukluğu, radyasyon hastalığı ve ateşli romatizma gibi hastalıkların tedavisine yardımcı olması amacıyla da Bemiks ampul kullanılmaktadır.
 • Bemiks ampul, B vitamini eksikliğinin tedavisinde kullanılan ve hastanın bağışıklık sistemini kuvvetlendiren bir ilaçtır.
 • Bemiks ampul kullanımı sonrası hastanın bağışıklık sistemi kuvvetlenmekte ve hasta kendisini daha iyi hissetmeye başlamaktadır.
 • Yukarıda bahsedilen birçok hastalığın tedavisinde kullanılan Bemiks ampul, ayrıca kadınlar tarafından saç ve cilt bakımında da kullanılmaktadır.
 • Bemiks ampulün saçlara uygulanması sonucunda daha güçlü ve daha canlı saçlara sahip olunduğu gözlenmiştir.
 • Çoğu kadının evde hazırladığı cilt maskelerine kattığı Bemiks ampul ile yaşlanma belirtilerini geciktirdiği ve cildi nemlendirdiği de bilinmektedir.
 • Genellikle beslenme bozuklukları ile ortaya çıkan vitamin eksikliklerinde, Bemiks ampul vitamin desteği amacıyla kullanılmaktadır.
 • Başka hastalıkları nedeniyle vücudunda vitamin kaybı olan hastaların vitamin kayıplarını önlemek ve kaybedilen vitaminlerin geri kazanılması için de kullanılmaktadır.
 • B vitamini eksikliği nedeniyle oluşan zihnin çok çabuk ve aşırı yorulması gibi durumlarda, B vitamini eksikliğinin belirtilerini gidermek amacıyla Bemiks ampul kullanılmaktadır.
 • Bemiks ampul kullanımı sinir hasarı ya da sinir iltihabı gibi sinir sistemi hastalıklarında kullanılmaktadır.
 • Bemiks ampul ayrıca alkolizmin neden olduğu zehirlenmelerin tedavisinde kullanılmaktadır.

Bemiks Ampul Saç Uzatma

Özellikle B vitamini eksikliği tedavisinde kullanılan Bemiks ampul, çoğu kadının saç bakımı ya da saç uzatmada kullandığı bir yönetmedir. Genellikle şampuanın içine katılmak suretiyle kullanılan Bemiks ampulü saç bakımı için yaptığınız maskelerin içine koyarak da kullanabilirsiniz. Bemiks ampul kullanımı genellikle Evigen ampül ve Bepanthen ampül ile birlikte yapılmaktadır.

Saçlarınızın çok kısa sürede uzamasını sağlayan Bemiks ampulün 10 günlük kullanımda saçları 1 cm uzattığı bilinmektedir. Ayrıca;

 • Saç derisini besleyerek yeniler ve saçı kökten uca nemlendirir,
 • Saç köklerini ve saç tellerini güçlendirir, bu nedenle yeni çıkan saçlarınızın daha sağlam ve gür çıkmasını sağlar,
 • İnce saç tellerinin kalınlaşmasında oldukça etkilidir,
 • Saçta oluşan kepek problemini giderir,
 • Saçlarda oluşan yıpranmaları ve kırılmaları giderir.

Bemiks ampulün saç uygulamalarında saçta en az 30 dakika en fazla da 4 saat bekletilmesi gerekmektedir. Ayrıca Bemiks ampul kullanımına başladığınız ilk 2 hafta içerisinde saçlarınızda fazla dökülmeler meydana gelebilmektedir. Bunun nedeni Bemiks ampulün saç derinizdeki ölü hücreleri harekete geçirmesidir. Bemiks ampul kullanımı kesinlikle bırakılmamalı ve uygulamalara devam etmelisiniz.

Bemiks Ampul Kullanıcı Yorumları

‘’ Bemiks ampulü saç bakımı yapmak için almıştım. Sonra bir arkadaşımın tavsiyesi ile kirpiklerime uyguladım. Sonuç harika. Sanırım 1 ay sürdü. Kesinlikle kullanmanızı tavsiye ediyorum. Ayşe TÜRK’’

‘’Şimdi size yanmış saçlarınızı toparlayacak harika bir tarif vereceğim. 1 Bemiks ampul, 1 yemek kaşığı badem yağı ve 1 çay kaşığı taze rezene tohumunu -bunları aktardan alabilirsiniz- karıştırıp saçınızın uç kısımlarına sürüp, streç filmle sararak 3-4 saat bekleyin. Sonra sıcak su olmayacak bu arada, güzelce yıkayın ve yağdan arındırın. 3 ya da 4 kullanımdan sonra gözlerinize inanamayacaksınız. Bemiks ampul saçlarımı ve hayatımı kurtardı. Merve KURT’’

‘’O zaman bir tarifte benden gelsin. Bu tarif çok dökülen saçlarınız için. Kaynayan suyun içine biraz rezene tohumunu koyup demliyorum. Sonra içine Bemiks ampul ve biraz da badem yağı koyuyorum. Saç diplerime bu karışımı iyice yediriyorum. Bir gece böyle yatıyorum ve sabah saçlarımı yıkıyorum. Haftada bir uygulamak yeterli oluyor. Bunu yaptıktan sonra ne saçınız dökülecek ne de bakımsız görünecek. Hatta yeni saçlarınız bile çıkacak. Figen HACIOĞLU’’

Bemiks Ampul Yan Etkileri

 • Bemiks ampulün cilde sürüldüğünde nemlendirme ve yaşlanma karşıtı özelliklerinin olduğundan bahsetmiştik. Fakat bazı kişilerin Bemiks ampule karşı alerjisi bulunabilmektedir. Bu nedenle Bemiks ampul kullanımına başlamadan önce cildinizin küçük bir alanında Bemiks ampulü denemeniz gerekmektedir. Eğer Bemiks ampul herhangi bir reaksiyon göstermezse yüzünüze sürmenizde hiçbir sakınca bulunmamaktadır.
 • 3 yaşından küçük çocuklarda, emzirme ve gebelik döneminde kullanılmaması önerilmektedir. Bu hasta gruplarında Bemiks ampul kullanımı konusunda uzman bir doktor karar vermelidir.
 • Bemiks ampul kullanımına ilişkin şimdiye kadar herhangi bir yan etki bildirilmemiştir. Fakat nadir de olsa görülen bazı yan etkileri bulunmaktadır. Bunlar;
 • Nefes almada zorluk,
 • Karın ağrısı,
 • Yüz, ağız ya da boğazın şişmesi (nefes almayı zorlaştıracak kadar),
 • Kurdeşen gibi durumlardır. Bu yan etkilerden birinin görülmesi durumunda derhal Bemiks ampul kullanımına son verilmeli ve en yakın sağlık kuruluşundan tıbbi yardım alınmalıdır.

Bemiks Ampul Nedir? Bemiks Ampul Ne İşe Yarar? Bemiks Ampul Fiyat - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

RASTGELE İÇERİKLER

Dex Forte Nedir? Dex Forte Ne İşe Yarar? Dex Forte Fiyatı 2021 Kortos Krem Nedir? Kortos Krem Ne İşe Yarar? Kortos Krem Fiyatı Stafine Krem Nedir? Stafine Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Mantazol Krem Nedir? Mantazol Krem Ne İşe Yarar? Mantazol Krem Fiyatı Hamazinc Krem Nedir? Hamazinc Krem Ne İşe Yarar? Hamazinc Krem Fiyatı Zalain Krem Nedir? Zalain Krem Ne İşe Yarar? Zalain Krem Fiyatı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Portal Bilgi - Tüm Hakları Saklıdır