Gyno Lomexin Krem Nedir? Gyno Lomexin Krem Ne İşe Yarar? Gyno Lomexin Krem Fiyatı

Ana Sayfa » Sağlık » Gyno Lomexin Krem Nedir? Gyno Lomexin Krem Ne İşe Yarar? Gyno Lomexin Krem Fiyatı
Gyno Lomexin Krem Nedir? Gyno Lomexin Krem Ne İşe Yarar? Gyno Lomexin Krem Fiyatı

‘’Gyno Lomexin Krem nedir, ne İşe yarar, faydaları nelerdir, yan etkileri var mıdır?’’ ve buna benzer tüm sorularınızın cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Gyno Lomexin Krem Nedir?

Gyno Lomexin Krem, çeşitli mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılan medikal bir ilaçtır. Bakterilerin neden olduğu tüm vajinal enfeksiyonlar, vajinal mantar enfeksiyonları yani fungal, mikotik ya da bakteri kökenli vajinal lökorforlar ve vajinal trikomoniyaz gibi hastalıkların da tedavisinde kullanılan Gyno Lomexin Krem, özellikle kadın hastalıkları ve doğrum uzmanları tarafından çok fazla reçete edilmektedir.

Gyno Lomexin Kremin etkin maddesi fentikonazol nitrat adında bir maddedir. Gyno Lomexin Krem içeriğinde bulunan yardımcı maddeler ise; beyaz vazelin, sıvı parafin, soya lesitin, jelatin, gliserin, titanyum dioksit, sodyum propil parahidroksibenzoat ve sodyum etil parahidroksibenzoat’tır.

Gyno Lomexin Krem kullanmadan bilinmesi gerekenler;

 • Gyno Lomexin Kremin içeriğinde bulunan etkin ya da yardımcı maddelerden birine karşı daha önceden alerjik reaksiyon göstermişseniz bu durumu doktorunuza bildirmeli ve bu ilacı kesinlikle kullanmamalısınız.
 • 18 yaşın altındaki çocuklarda Gyno Lomexin Krem kullanımı öncesi mutlaka dokrota danışmanız gerekmektedir.
 • Gebelik döneminde de Gyno Lomexin Krem kullanımı öncesi mutlaka doktorunuzun durumunuzu değerlendirmesi ve uygun gördüğü takdirde kullanılması gerekmektedir.
 • Gyno Lomexin Krem kullanımı esnasında, cinsel partnerinizde peniste ağrı ya da kızarıklık, sünnet derisinin sıkılığı ya da penisten gelen kokusuz ve beyaz akıntı gibi bir durum söz konusu ise, yeniden enfekte olmamanız adına, antifungal bir kremle aynı anda tedavi edilmesi uygun olabilmektedir. Bu nedenle konu ile alakalı eczacınıza ya da doktorunuza Gyno Lomexin Krem kullanımına ilave ilaçları sormanız gerekmektedir.
 • Gyno Lomexin Krem kullanırken herhangi bir kaşıntı ya da akıntı durumunuz iyileşmeye başlasa bile enfeksiyonunuzun geçtiği anlamına gelmediği için, doktorunuzun belirttiği süre bitene kadar kremin kullanımına devam etmeniz gerekmektedir.
 • Gyno Lomexin Kremi hastalığınızın geçtiği düşünerek erken bırakmak ya da tam tersi geçmediğini düşünerek daha uzun kullanmak sağlığınızı tehlikeye atmak demektedir.
 • Enfeksiyonunuzun tamamen temizlenmesi için Gyno Lomexin Krem kullanımını doktorun belirttiği süre kadar kullanmanız yararınıza olacaktır.
 • Emzirme döneminde Gyno Lomexin Krem kullanımı ile alakalı yeterli bilgi bulunmamaktadır. Bu nedenle Gyno Lomexin Kremin yararları ve zararları doktorunuz tarafından belirlenmeli ve uygun gördüğü takdirde kullanımına başlanmalıdır.
 • Gyno Lomexin Krem 60 üstü kadınlarda kullanılacaksa mutlaka doktor kontrolünde kullanmalıdır.
 • Gyno Lomexin Krem kullanımı esnasında ya da kullandıktan sonra mutlaka kişisel temizliğe dikkat edilmeli, yeni bir mantar ya da maya enfeksiyonu oluşmaması için genital bölgenin temiz tutulması çok önemlidir. Bu nedenle rahat ve pamuklu çamaşırların tercih edilmesi ve iç çamaşırının sürekli olarak değiştirilmesi önerilmektedir.
 • Gyno Lomexin Krem kullandıktan sonra prezervatif ile cinsel ilişkiye girilmemesi gerekmektedir. Çünkü Gyno Lomexin Krem içeriği prezervatife zarar verebilir ve bu durumda korunmasız bir ilişki yaşamış olursunuz.
 • Gyno Lomexin Krem kullanımı regl dönemi sonrasında yapılırsa daha etkili olmaktadır. Regl esnasında Gyno Lomexin Krem kullanmamanız önerilmektedir.
 • Gyno Lomexin Krem kullanımını özellikle gece yapmanız önerilmektedir. Gyno Lomexin Krem kullanımından sonra ayağa kalmamanız kremin tutunumu için çok önemlidir.

 

 

 

Gyno Lomexin Krem Fiyatı

Gyno Lomexin Krem, reçeteli ya da reçetesiz tüm eczanelerden satın alınabilmektedir. Eğer Gyno Lomexin Kremi reçeteli satın almak istiyorsanız, her hangi bir sağlık kuruluşuna giderek, uzman bir doktora reçete ettirip alabilirsiniz. Bu durumda Gyno Lomexin Kremin ücretini SGK karşılamaktadır. Eğer Gyno Lomexin Kremi ücretli yani reçetesiz almak istiyorsanız güncel fiyatı 22.06 TL’dir.

Gyno Lomexin Krem Faydaları

 • Gyno Lomexin Krem, yaygın olarak candida albicans ya da diğer maya ve mantarların neden olduğu vejinit yani vajinal iltihabın tedavisinde kullanılmaktadır. Vajinite neden olan mantarlara vajinal pamukçuk ya da kandidiyaz da denilmektedir.
 • Gyno Lomexin Krem antifungal özellikte bir kremdir. Vajinada oluşan tüm bakteri, maya ve mantar hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.

Gyno Lomexin Krem Nasıl Kullanılır?

 • Gyno Lomexin Krem, bir aplikatör yardımı ile vajinaya yerleştirilerek kullanılmaktadır.
 • Gyno Lomexin Kremi muhtemelen doktorunuz üç gün boyunca sabah ve akşam şeklinde kullanmanızı önerecektir. Doktorunuzun talimatları Gyno Lomexin Krem kullanımında çok önemlidir. Bu nedenle Gyno Lomexin Krem kullanımı öncesi doktorunuzu iyi dileyin ve nasıl kullanılacağını öğrenmeye çalışın.
 • Gyno Lomexin Krem kullanımı öncesi ellerinizi mutlaka yıkayınız ve vajinanızın hijyenik olduğundan emin olunuz.
 • Gyno Lomexin Kremden 5 gram miktarında kremi aplikatörüün içine alın. Bunu nasıl yapacağınız Gyno Lomexin Krem prospektüsünde yazmaktadır.
 • Aplikatörü Gyno Lomexin Kreme takın ve dolana kadar kremi sıkın.
 • Aplikatör dolduğunda Gyno Lomexin Kremi çıkarın ve kremin ağzını sıkıca kapatın.
 • Kendinizi rahat bir pozisyona alın ve Gyno Lomexin Krem ile dolu aplikatörü vajinaya yavaşça yerleştirin.
 • Gyno Lomexin Krem aplikatörünü vajinaya iyice yerleştirmek için pistonu itmeniz gerekecektir. Aplikatörün içinde hiç krem kalmadığını düşünüyorsanız yavaşca aplikatörü çıkarın.
 • Gyno Lomexin Krem uygulamasından sonra bir süre aynı pozisyonda kalmanız gerekmektedir. Gyno Lomexin Kremin iyice vajina tarafından emilimi sağlandıktan sonra pozisyonunuzu değiştirebilirsiniz.
 • Gyno Lomexin Krem aplikatörünü bir sonraki kullanım için mutlaka ılık su ve sabunla yıkayıp hijyenik hale getirmeniz gerekmektedir.

Gyno Lomexin Krem Muadili

Gyno Lomexin Krem ile etkin içerikleri aynı olan yani muadil olan ilaçlar; Enfozal vajinal krem, Gyno lomexin ovül, Gyno-Fem vajinal yumuşak kapsül ve Enzofen ovüldür.

Ovüller kapsül tarzındadır ve vajinanın içine bir pesere şeklinde sokulması gerekmektedir. vajinal enfeksiyonları tedavisinde ya krem ya da ovüller kullanılmalıdır.

Gyno Lomexin Krem Ne İşe Yarar?

 • Birçok kadında görülebilen Candida spp adı verilen maya mantarı enfeksiyonunun neden olduğu vajinal pamukçuk hastalığında Gyno Lomexin Krem kullanımı çok yaygındır.
 • Vajinal pamukçuk hastalığına sadece candida albicans maya neden olmamaktadır. Diğer candida türlerinin de bu hastalığa sebebiyet verdiği bilinmektedir. Vajinanın dışında kaşıntı, ağrı ya da kızarıklık şeklinde görülen bu hastalığa kremsi beyaz ve kokusuz bir vajinal akıntı da eşlik etmektedir. Kadınları çok fazla rahatsız eden bu durumu engellemek için Gyno Lomexin Krem kullanımı çok yaygındır. Çünkü Gyno Lomexin Krem, enfeksiyona neden olan maya mantarlarını yok etmektedir.
 • Gyno Lomexin Krem, ulvavajinal kandidiyaz ve anogenital kandidyaz tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Pamukçuk, dermatofit ve pityriasis versicolor gibi mikroskopik mantarların, bazı cilt ve mukoza enfeksiyonlarının da tedavisinde Gyno Lomexin Krem kullanılmaktadır.

Gyno Lomexin Krem Yan Etkileri

 • Gyno Lomexin Krem kullanımı sonrasında vajinada hafif bir yanma hissi olması gayet olağan bir durumdur. Bu durum çok çabuk geçtiğinde panik olmamanız gerekmektedir.
 • Gyno Lomexin Kremin uzun kullanımları sonucu bazı alerjik reaksiyonlar gelişebilmektedir. Fakat bu yan etkiler her Gyno Lomexin Krem kullanıcısında görülmemektedir.

Gyno Lomexin Krem Nedir? Gyno Lomexin Krem Ne İşe Yarar? Gyno Lomexin Krem Fiyatı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

RASTGELE İÇERİKLER

Mantazol Krem Nedir? Mantazol Krem Ne İşe Yarar? Mantazol Krem Fiyatı Travazol Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir Ve Kullanım Esnasında Nelere Dikkat Edilmelidir? Metrin Krem Nedir? Metrin Krem Ne İşe Yarar? Metrin Krem Fiyatı Panalgine Nedir? Panalgine Ne İşe Yarar? Panalgine Fiyatı 2021 Dextrocin Krem Nedir? Dextrocin Krem Ne İçin Kullanılır? Dextrocin Krem Fiyatı Brufen Nedir? Brufen Ne İşe Yarar? Brufen Fiyatı 2021

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Portal Bilgi - Tüm Hakları Saklıdır