Metrin Krem Nedir? Metrin Krem Ne İşe Yarar? Metrin Krem Fiyatı

Ana Sayfa » Sağlık » Metrin Krem Nedir? Metrin Krem Ne İşe Yarar? Metrin Krem Fiyatı
Metrin Krem Nedir? Metrin Krem Ne İşe Yarar? Metrin Krem Fiyatı

Cildi tahriş ve istila eden akarlar adı verilen küçük böceklerin sebep olduğu uyuz tedavisinde kullanılan ‘’Metrin Krem nedir? Ne işe yarar? Yan etkileri nelerdir?’’ sorularının cevaplarını sizler için derledik.

Metrin Krem Nedir?

Piretrin olarak bilinen ilaç sınıfına dahil olan Metrin Krem, akarlar adı verilen küçük böceklerin cildi tahriş etmesi ve istila etmesi nedeniyle oluşan uyuz tedavisinde kullanılan medikal bir ilaçtır. Metrin Krem, akarlar ismi verilen küçük böcekleri ve onların yumurtalarını felç ederek öldürmeye çalışmaktadır. Metrin Krem genellikle ilk kullanımdan sonra hastaları rahatlatmaktadır ama tedavi süresi uzun bir süredir. Bu nedenle kaşıntılarınız azaldı diye uyuz hastalığınızın geçtiğini düşünmemelisiniz. Doktorunuzun ya da eczacınızın öngördüğü süre kadar Metrin Kremi kullanmanız gerekmektedir.

Metrin Krem kullanımı öncesi bilinmesi gerekenler;

 • Metrin Krem içeriğinde bulunan etkin ya da yardımcı maddelerden herhangi birine karşı daha önce alerjik reaksiyon göstermiş iseniz, doktorunuza bilgi verin ve kremi kullanmayın.
 • Metrin Krem kullanımına başlamadan önce, doktorunuza ya da eczacınıza tıbbi geçmişiniz ve daha önce geçirmiş olduğunuz deri enfeksiyonları hakkında mutlaka bilgi vermeniz gerekmektedir.
 • Metrin Krem ilk kullanımda tedavi etmezse ikinci kez uygulama yapılabilen bir kremdir ama çoğu hasta ilk tedavide sonuç almaktadır. Eğer 2.tedaviye ihtiyaç duyuyorsanız da bu uygulamaya 1 hafta 10 gün sonra başlamanız gerekmektedir.
 • Metrin Krem kullanımı esnasında başka bir ilaç ya da kozmetik ürünler kullanmaya ihtiyaç duymanız halinde, eczacınız ya da doktorunuzla görüşüp kullanım için onay almanız gerekmektedir. Çünkü Metrin Krem kullanımı esnasında diğer ilaç ya da ürünlerin kullanımı genellikle uygun görülmemektedir.
 • Uyuz hastalığı temas yolu ile yayıldığından, aile üyelerinizi ya da cinsel partnerinizin bu hastalığı kapmaması için gerekli önlemleri almalı ve mutlaka bir doktor kontrolünden geçmesini sağlamalısınız.
 • Uyuz hastalığına yakalanan kişilerin tedavisinden iki gün önce kullandığı nevresimler, havlular ve tüm giysiler sıcak su ile yıkanmalı ve en az 20 dakika kadar sıcak döngüde kurutulmalıdır. Bunun yanı sıra hastanın kullandığı kişisel eşyaları, tuvalet vb eşyalarda mutlaka dezenfekte edilmelidir.
 • Bu hastalığın tedavi edilmesinde Metrin Krem kadar temizlik ve hijyen kurallarının da önemi çok büyüktür.
 • Metrin Kremin sivilceler üzerinde hiçbir etkisi bulunmamaktadır. Bu nedenle Metrin Kremi sivilce tedavisi için kullanmamanız gerekmektedir.
 • Metrin Krem kullanımı ile alakalı yüze sürülüp sürülemeyeceğine sair spekülasyonlar bulunmaktadır. Doktor tarafından uygun görülmesi halinde Metrin Kremi yüz bölgesinde kullanabilirsiniz.
 • Uyuz hastalığına bağlı olarak saç derisi ya da deri de oluşan çizikler bazı durumlarda bakteriyel deri enfeksiyonlarına neden olabilmektedir. Bu nedenle böyle durumlarda doktorunuza ya da eczacınıza Metrin Krem kullanımını sormanız gerekmektedir.
 • Metrin Krem, ağız, burun, göz ve vajina iç kısmına kesinlikle sürülmemelidir. Bahsi geçen yerlere yanlışlıkla sürülmesi durumunda da bol su ile derhal yıkanmalı ve Metrin Kremin o bölgeden arındırıldığına emin olunmalıdır.
 • Uyuz hastalığının belirtileri daha çok yatma vaktinde artmaktadır. Bu da en fazla şiddetli kaşıntı şeklinde kendini göstermektedir. Metrin Krem uyuz hastalığına neden olan akarları öldürse dahi, kaşıntılar bir süre daha devam etmektedir. Bu nedenle Metrin Krem kullanımında çok dikkatli olunmalı ve talimatlara uyulmalıdır.

Metrin Krem Fiyatı

Metrin Krem güncel fiyatı 22.13 TL’dir.

Metrin Krem Faydaları

 • Metrin Krem, uyuz hastalığının tedavisinde kullanılan çok etkili bir ilaçtır.
 • Uyuz hastalığına neden olan akar isimli küçük böcekleri Metrin Krem sürüldüğü andan itibaren öldürür, bu da vücutta uyuzun sebep olduğu kaşıntıyı giderir.
 • Uyuz hastalığının neden olduğu kaşıntı giderildiği için kızarıklık ve tahriş durumları da ortadan kalkmış olur.

Metrin Krem Nasıl Kullanılır?

 • Metrin Krem kullanımı yetişkinler ve 12 yaş üstü çocuklar için 1 tüp olacak şekilde ayarlanmalıdır. 5-12 yaş arası çocuklar tedavi süresinde tüpün yarısını kullanacak şekilde ayarlanmalıdır. 2-4 yaş arası çocuklarda ise tedavi süresince Metrin Krem kullanımın tüpün çeyreği kadar olmalıdır. Fakat uyuz olan bölge baş, boyun, saç derisi ve dış kulaklar ise bu alanları kapatmak için daha fazla krem kullanmanız gerekli olacağından, Metrin Kremi ne kadar uygulamanız gerektiğini mutlaka doktorunuza sorunuz.
 • Metrin Krem kullanım dozu kişinin ağırlığına göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle Metrin Krem kullanımı öncesi uygun dozu doktor ya da eczacının ayarlaması gerekmektedir.
 • Metrin Krem kullanımı öncesi sürülecek alanın temiz ve kurutulmuş olması gerekmektedir. Fakat Metrin Krem kullanımı önce sıcak duş ya da banyo yapmak kesinlikle uygun değildir.
 • Metrin Kremi bölgeye uygularken tüm alanı kapladığından emin olmak ve cilde masaj yaparak kremin iyice emildiğinden emin olmak gerekmektedir. Metrin Krem cilt tarafından emildiği için kaybolmaktadır, bu nedenle görünürlüğü önemli değildir.
 • Metrin Krem el ve ayak parmakları arasına, el ve ayak parmaklarındaki tırnakların altında kalan alanlara, koltuk altlarına, bileklere, kalçalara ve genital bölgeye sürülürken çok dikkatli sürülmelidir.
 • Metrin Krem yüz bölgesine ya da baş bölgesine kesinlikle uygulanmamaktadır.
 • Metrin Krem uygulaması bittikten sonra eğer ellerinizi yıkamanız gerekirse kremi tekrar sürmeniz gerekmektedir. Çünkü Metrin Kremin derinizde en az 8 saat kalması çok önemlidir.
 • Metrin Krem kullanımı bittikten sonra üstünüze mutlaka temiz giysiler gitmeniz gerekmektedir. 12-14 saat sonra Metrin Kremi tekrar uygulayacağınız zaman bu temiz giysileri çıkarıp uygulamanın hemen ardından başka temiz giysiler giymeniz gerekmektedir. hastalığın düzelmesi için temizliğin ne kadar önemli olduğunu ve Metrin Krem kullanımı sonrası da mutlaka hijyen kurallarına uyulması gerektiğini hatırlatmamız gerekmketedir.
 • Doktorunuza ya da eczacına danışmadan Metrin Krem kullanım sürenizi ya da dozunuzu kesinlikle değiştirmeyin. Metrin Krem kullanımına nasıl başladıysanız tedavinin sonuna kadar aynı şekilde devam etmeye dikkat gösterin.

Metrin Krem Muadili

Metrin Kremin muadili ilaçlar; anti sakab losyon ya da krem, kwellada losyon ya da şampuan, niksen şampuan ve zalvor kremdir.

Metrin Krem Ne İşe Yarar?

 • Metrin Krem, böcek öldürücü olarak bilinen sentetik piretroid adı verilen ilaç grubuna dahil bir ilaçtır.
 • Uyuza neden olan akarları ve yumurtalarını öldürmeye çalışan Metrin Krem, uyuz nedeniyle oluşan kaşıntıyı gidermek için kullanılmaktadır.
 • Bir uygulamadan sonra cildin uyuz istilasından kurtulmasına yardımcı olamaya çalışan Metrin Krem kullanımı en az 2 hafta sürmelidir. Çünkü uyuz nedeniyle oluşan kaşıntının giderilmesi Metrin Krem ile 2 haftayı bulabilmektedir. Bu nedenle Metrin Kremi kullanmaya başladıktan sonra kaşıntı geçmese bile ilacı söylenen süre kadar kullanmaya devam etmelisiniz.
 • Metrin Krem kullanımını verilen süre kadar kullandıktan sonra 1 hafta 10 gün kadar ara verilmeli, eğer şikayetler geçmediyse Metrin Krem kullanımına devam edilmelidir.

Metrin Krem Yan Etkileri

 • Metrin Krem kullanımı sonrası hafif yanma ya da batma oluşabilir. Bu yaygın görülen yan etkilerindendir fakat Metrin Krem tedavisini sonlandıracak bir durum değildir.
 • Metrin Kremin çok nadir görülen yan etkilerinden olan baş dönmesi, nefes darlığı gibi durumların oluşması halinde Metrin Krem kullanımı derhal kesilmeli ve en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

Metrin Krem Nedir? Metrin Krem Ne İşe Yarar? Metrin Krem Fiyatı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

RASTGELE İÇERİKLER

Elektra Plus Jel Nedir? Elektra Plus Jel Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir? Metrin Krem Nedir? Metrin Krem Ne İşe Yarar? Metrin Krem Fiyatı Asiviral Krem Nedir? Asiviral Krem Ne İşe Yarar? Asiviral Krem Fiyat Mantazol Krem Nedir? Mantazol Krem Ne İşe Yarar? Mantazol Krem Fiyatı Dextrocin Krem Nedir? Dextrocin Krem Ne İçin Kullanılır? Dextrocin Krem Fiyatı Onadron Damla Nedir? Onadron Damla Ne İşe Yarar? Onadron Damla Fiyatı 2021

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Portal Bilgi - Tüm Hakları Saklıdır