Tre Krem Nedir? Tre Krem Ne İçin Kullanılır? Tre Krem Fiyatı

Ana Sayfa » Sağlık » Tre Krem Nedir? Tre Krem Ne İçin Kullanılır? Tre Krem Fiyatı
Tre Krem Nedir? Tre Krem Ne İçin Kullanılır? Tre Krem Fiyatı

Tre Krem, çoğunlukla cilt sorunlarını gidermek için kullanılan medikal bir ilaçtır. 30 gramlık alüminyum tüplerde satılan Tre Krem, mavi beyaz kutuda ve tüm eczanelerde satılmaktadır. Akne ilaçları grubuna dahil olan Tre Krem, beyaz renkte ve homojen bir yapıdadır. Tre Krem ile ilgili tüm merak edilenleri yazımızda bulabilirsiniz.

Tre Krem Nedir?

Tre Krem, pürüzlü ciltleri pürüzsüzleştirmek, sivilceleri tedavi etmek, ince kırışıklıkların görünümünü azaltmak ve benekli cilt yüzeylerini düzeltmek için kullanılmaktadır. Ayrıca Tre Krem, ihtiyoz, hiperkeratoz, sedef hastalığı, komedonlar, püstüller ve papüllerin tedavisinde de kullanılmaktadır.

Tre Kremin etkin maddesi, retinoik asit yani tretinoindir. Her 1 garm Tre Krem içerisinde 0,5 mg etkin madde bulunmaktadır. içeriğinde bulunan yardımcı maddeleri ise, sodyum hidroksit, gliserol, hafif likit vazelin, isopropil miristat, polisorbat 80 ve saf sudur.

Tre Krem kullanmadan önce bilinmesi gerekenler;

 • Tre Kremi doktorunuz nasıl reçete ettiyse öyle kullanmaya özen gösteriniz.
 • Tre Krem kullanımını fazla yapmak, ilacın etkilerini arttırmaz. Bu nedenle Tre Krem kullanımında dikkatli olunmalı ve yeterli dozda kullanılmasına dikkat edilmelidir. Doz aşımında ciltte kızarıklık ve soyulmalar yapan Tre Krem, biraz ağrıya da neden olabilmektedir.
 • Tre Krem kullanımı çok uzun süre olmamalıdır. Tre Kremi ne kadar süre kullanabileceğinizi mutlaka uzman bir doktora sormanız gerekmektedir.
 • Tre Krem sadece cilt üzerinde kullanılır, kesinlikle ağızdan kullanım için uygun değildir.
 • Tre Krem, açık yaralara, güneşten yanan cilde, rüzgardan kurumuş, çatlamış, tahriş olmuş ya da yanmış cilde kesinlikle uygulanmamaktadır.
 • Tre Kremin işe yaramadığını düşünüyor olsanız bile, doktorunuzun öngördüğü süre boyunca kullanmanız gerekmektedir. Çünkü Tre Krem her insanda aynı şekilde etki etmemektedir. Tre Kremin cildinizde etki göstermesi için birkaç hafta geçmesi gerekebilmektedir.
 • Tre Krem, 25 derecenin altındaki oda sıcaklığında ve nemden uzak bir şekilde muhafaza edilmelidir. Ayrıca Tre Kremi çocukların uzanamayacağı ve ulaşamayacağı yerlere koymayı da ihmal etmemeniz gerekmektedir.
 •  

Tre Krem Fiyatı

Tre Krem, tüm eczanelerden reçeteli ya da reçetesiz alabileceğiniz bir kremdir. Bu kremi ister reçeteli alın ister reçetesiz alın ücret ödemek zorundasınız. Çünkü Tre Krem ücretini devlet yani SGK karşılamamaktadır. Tre Kremin güncel fiyatı 95.72 TL’dir. Tre Kremin üreticisi ASSOS İlaçtır.

Tre Krem Faydaları

 • Tre Krem, kapsamlı bir cilt bakım kremidir. Güneş ışınlarından oluşan ince kırışıklıkları, benekli hiperpigmentasyon ve cildin pürüzlü yüzeyinin tedavisinde kullanılan Tre Krem, koyu lekelerde de çok etkilidir.
 • Tre Krem, minimum SPF 15 güneş koruyucuları ile inci kırışıklıkların üzerinde çok etkilidir fakat yine de tıbbi kontrol altında kullanılmalı ve mutlaka bir hekimden görüş alınmalıdır.
 • Tre Krem, derin kırışıklıklar ya da cildin sarkması, telanjiektazi, dermal elastoz, melanositik atipi, keratinositik atipi ve cilt gevşekliği gibi durumlarda hiçbir etkisi bulunmamaktadır.
 • Tre Krem ayrıca geniş gözenek sorunu ve aşırı keratin üretimi durumunda olan hastalarda da kullanılmaktadır. Cilde uygulandığında, en üst tabaka olan epidermise ait hücrelerin yenilenmesini sağlamakta ve aşırı keratin oluşmasını baskılamaktadır.
 • Tre Krem, ciltte kan dolaşımını hızlandırır ve düzenler. Bu nedenle Tre Krem kullanımından sonra cillte gözenekler sıkılaşmaya ve güçlenmeye başlamaktadır
 • Ayrıca Tre Krem derideki kolajen üretimini de uyarmakta ve cildin en üst tabasını sıkılaştırmaktadır.

Tre Krem Nasıl Kullanılır?

 • Tre Krem kullanımına başlamadan önce mutlaka ellerin yıkanması ve kurulanması gerekmektedir.
 • Tre Krem uygulanacak bölgenin temiz olması çok önemlidir. Bu nedenle Tre Kremin sürüleceği yerin önceden temizlenmesi ve kurutulması gerekmektedir. Tre Krem sürülecek bölgeyi yumuşak bir sabunla yıkamanız çok uygun olacaktır.
 • Temizlenen ve kurtulan bölgeye hemen Tre Krem sürülmemeli ve 25-30 dakika kadar beklenmelidir. Bekleme işlemi bittikten sonra, çok ince bir tabaka şeklinde Tre Krem sürülür ve bölgenin tamamen kaplandığından emin olunur. Tre Kremi ilk kullandığınızda çok hafif bir batma ve sıcaklık hissi oluşabilir bu panik yapacağınız bir durum kesinlikle değildir.
 • Tre Krem kullanımı ıslak cilde kesinlikle yapılmamalıdır. Bu nedenle krem kullanımı yapmadan önce bölgeyi yıkadıktan ve kuruladıktan sonra da 25-30 dakika beklenilmesi söylenmektedir. Islak ya da nemli cilde uygulanması durumunda Tre Krem ciltte tahrişlere neden olabilmektedir.
 • Tre Krem günde 1 kere uygulanabilmektedir. Fakat Tre Krem kullanım sıklığı ile alakalı doktorunuz başka bir öneri sundu ise lütfen doktorunuzun talimatlarını uygulayınız. Eğer doktorunuz da günde 1 kere kullanımını önerdi ise, kremi mutlaka gece uygulayın. Çünkü Tre Krem sürdükten sonra güneşe çıkılmaması gerekmektedir. Bu nedenle Tre Kremi yatmadan önce sürmeniz daha mantıklı olacaktır.
 • Tre Krem uygulandıktan sonra ellerinizi tekrar yıkayın ve kremli ellerinizle kesinlikle ağız, burun, kulak ya da gözlerinize dokunmayın. Yanlışlıkla dokunursanız, derhal bol su ile yıkayın ve dokunduğunuz bölgenin Tre Kremden tamamen arınmış olduğundan emin olun. Çünkü Tre Krem bu bölgelere uygulandığında, şiddetli kızarıklık ve soyulmalar, yanma ve batma gibi durumlar oluşabilmektedir.
 • Tre Krem uygulaması yapıldıktan sonra, ilacın sürüldüğü bölgenin en az bir saat yıkanmaması gerekmektedir. Ayrıca Tre Krem kullanımı esnasında diğer cilt ürünlerinin de kullanılmaması gerekmektedir.
 • Tre Krem kullanımı bittikten sonra ambalajı sıkıca kapatılmalı ve zarar görmemsi sağlanmalıdır.
 • Tre Kremin kullanım süresi en fazla 6 hafta olmalıdır. Doktorunuz ile Tre Krem kullanım süresini mutlaka konuşmanız gerekmektedir.

Tre Krem Muadili

Tre Krem ile aynı etkin maddeler sahip olan yani muaidili özellikte olan kremler; Acnelyse Krem, Acnelyse Jel, Acnelyse Fort Jel, Tretin Krem ve Vesanoid Kapsül’dür.

Tre Krem Ne İşe Yarar?

 • Tre Krem, özellikle sivilce tedavilerinde kullanılmaktadır.
 • Ciltte bulunan gözenekleri sürekli olarak temizleyen bu krem, güneşin zararlı ışınlarının neden olduğu ince çizgileri ve kırışıklıkları açmak için kullanılır.
 • Ciltte bulunan koyu lekeleri de geçiren Tre Krem, pürüzlü cildi pürüzsüz hale getirmektedir.
 • Tre Krem, cildi aydınlatır ve eski cildi yeni ciltle değiştiremeye yardımcı olmaktadır.
 • Tre Krem, cildin güneşten zarar gören hücrelerini de yeniler. Bu nedenle cildi güneşten korumak için yapılan cilt bakımı programlarında sıkça kullanılmaktadır.
 • Tre Kremin, ciltte bulunan derin kırışıkları ve doğal yaşlanma sürecinde olan belirgin değişikliklerde işe yaradığını söylemek doğru değildir.
 • Tre Krem, uzaman doktorlar tarafından başka cilt rahatsızlıkları için de yazılabilmektedir.

Tre Krem Yan Etkileri

 • Tre Kremin yan etkileri; kaşıntı, döküntü, batma hissi, cilt irritasyonu, ciltte oluşan renk değişiklikleri, ışığa duyarlılık, cilt kuruluğu, soyulma, deride alerjiye bağlı kaşıntı ya da içi sıvı dolu kabarcıklar oluşmasıdır.
 • Bunların yanı sıra; solunum güçlüğü, yüz, dil, dudak ve boğaz bölgesinde şişlikte Tre Krem kullanımında görülen en şiddetli yan etkilerdir.
 • Bu yan etkilerden her hangi birinin görülmesi durumunda Tre Krem kullanımı derhal sonlandırılmalı ve en yakın sağlık kuruluşundan tıbbi sağlık yardımı alınmalıdır.

Tre Krem Nedir? Tre Krem Ne İçin Kullanılır? Tre Krem Fiyatı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

RASTGELE İÇERİKLER

Dicloflam Nedir? Dicloflam Ne İşe Yarar? Dicloflam Fiyatı 2021 Croxilex Nedir? Croxilex Ne İşe Yarar? Croxilex Fiyatı 2021 Metrin Krem Nedir? Metrin Krem Ne İşe Yarar? Metrin Krem Fiyatı Fucicort Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir Ve Kullanım Esnasında Nelere Dikkat Edilmelidir? Sipraktin Şurup Nedir? Sipraktin Şurup Ne İşe Yarar? Sipraktin Şurup Fiyatı ve Yan Etkileri Aseket Nedir? Aseket Ne İşe Yarar? Aseket Fiyatı 2021

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Portal Bilgi - Tüm Hakları Saklıdır