Zalain Krem Nedir? Zalain Krem Ne İşe Yarar? Zalain Krem Fiyatı

Ana Sayfa » Sağlık » Zalain Krem Nedir? Zalain Krem Ne İşe Yarar? Zalain Krem Fiyatı
Zalain Krem Nedir? Zalain Krem Ne İşe Yarar? Zalain Krem Fiyatı

Zalian Krem, ciltte oluşan mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılan medikal bir ilaçtır. Zalian Krem, vücudun pek çok farklı bölgelerinde oluşan çok farklı türdeki mantarları tedavi etmektedir. Bu kremin etken maddesi sertakonazol nitrat’tır. Her 100 gram Zalian Krem içerisinde 2 gram sertakonazol nitrat bulunmaktadır.

Zalian Kremin içerisinde bulunan yardımcı maddeler ise; etilenglikol, polietilenglikol palmito stearat, polioksietilenize, glikolize, gliserol mono, di-isostearat, sıvı parafin, nipagin, sobik asit ve saf sudur.

Zalian Krem dermatofitlere ve patojenik dimorfik mantarlara karşı geniş bir etki alanına sahiptir. Ciltte oluşan maya enfeksiyonlarında da Zalian Krem kullanımı uygundur. Ayrıca ciltte bulunan ya da mukoza zarında bulunan enfeksiyonları da temizler.

Zalian Krem’in kullanım alanları;

 • Ayak mantarı (tinea pedis)
 • Kasık mantarı (rinea cruris)
 • Vücut mantarı (tinea corporis)
 • Sakal mantarı (tinea baris) yani saç kıran hastalığı
 • El mantarı (tinea manus)
 • Tinea versicolor (kol, bacak, göğüs, sırt boyunda oluşan kahverengi ya da açık renkli lekeler)
 • Kardidiyaz (monoliasis)
 • Pityriasis versicolor (malasecia furfur)
 • Dermatofitoz gibi çeşitli mantar hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.

Zalian Krem kullanmadan önce bilinmesi gerekenler;

 • Zalian Krem kullanımı öncesi kullandığınız diğer medikal ilaçlar ve bitkisel takviyeler hakkında doktorunuza ya da eczacınıza bilgi vermeniz gerekmektedir.
 • Zalian Krem kullanımından önce var olan hastalıklarınızı, gebelik durumunun olup olmadığını, geçirdiğiniz ameliyatlar gibi bilgiler doktorunuza vermeniz gerekmektedir.
 • Zalian Kremin kesinlikle doktor talimatlarına uygun kullanılması gerekmektedir çünkü bu kremin kullanım süresi ve dozu çok önemlidir.
 • Gebelik ya da emzirme döneminde bulunan kadınlar Zalian Krem kullanmadan önce mutlaka doktorlarından tavsiye almalıdırlar.
 • Zalian Krem kesinlikle ağızdan alınmamalıdır. Yanlışlıkla ağızdan alınması durumunda bir zehirlenme mümkün değildir ama doktorunuz ortaya çıkabilecek belirtilerin giderilmesi için tedavi uygulayacaktır. Ayrıca Zalian Krem göz, burun ve ağız ile kesinlikle temas etmemelidir.
 • Açık yaralar, kuru, çatlamış, tahriş olmuş ya da güneşte yanmış cilt bölgelerinde Zalian Krem kullanmadan önce eczacınızdan ya da doktorunuzdan mutlaka tavsiye almanız gerekmektedir.
 • Zalian Krem kullanımı esnasında hastalıklı bölgeye başka bir krem uygulaması yapmayın.
 • Zalian Kremi uygulamayı unutursanız ve süre çok geçmemiş ise uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Fakat uygulama süreniz çok geçmişse ve diğer dozun zamanı gelmiş ise Zalian Kremi kesinlikle çift doz uygulamayınız.
 • Zalian Krem hamilelik ya da emzirme dönemlerinde kullanılmamaktadır. Bu dönemlerde doktorunuzun risk-yarar oranını belirlemesi ve değerlendirmesi çok önemlidir.
 • Zalian Krem içerisinde bulunan yardımcı maddelerden metil p-hidroksibenzoat alerjik tepkilere ve sorbik asit ise kontakt dermatite sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle bu maddeler daha önce gelişen bir alerjik durumunuz var ise ilacı kullanmayın ve doktoruna bilgi verin.
 • 12 yaşından büyük çocuklarda günde tek doz şeklinde uygulanmaktadır.
 • Yaşlılarda, karaciğer ve böbrek yetmezliği gibi hastalığı bulunan hastalarda özel bir uygulama şekli bulunmamaktadır. Kesinlikle bu grupta doktor kontrolünde kullanılması gereklidir.

 

Zalian Krem Kullanımı;

 • Zalian Krem kullanımı daima doktor talimatlarına uygun kullanılmalıdır. Eğer doktorunuz Zalian Krem kullanımı hakkında bilgi vermedi ise aşağıdaki şekli ile kullanabilirsiniz.
 • Zalian Krem uygulamaya başlamadan önce ellerin ve kremin uygulanacağı bölgenin mutlaka temizlenmesi gerekmektedir. Uygulanacak bölgenin temizlendikten sonra mutlaka kuruması ya da kurutulması beklenmelidir.
 • Zalian Kremi az miktarda parmak ucunuza alın, 1 cm kalınlığında ve hafif masaj hareketleri ile hastalıklı bölgeye sürün. Hastalıklı bölgenin kremi iyice emdiği düşünüldüğünde yani birkaç dakika sonra sürme işlemini bitirebilirsiniz.
 • Zalian Kremi aşırı derecede fazla kullanırsanız uygulama boncuklanma şeklinde sonuçlanmaktadır. Bu durumu önlemek için Zalian Kremi mutlaka ince bir tabaka şeklinde sürmeye dikkat edin.
 • Zalian Krem uygulama işlemi bittikten sonra mutlaka ellerinizi yıkayın.
 • Zalian Krem uygulama yapılan bölgeye kesinlik su değdirmeyin ya da yıkamayın.
 • Zalian Krem tedavi süresi hastanın iyileşme süresine bağlıdır ve bu durum hastadan hastaya değişiklik göstermektedir. Hastalığın etiyolojisi ya da enfeksiyonun konumuna bağlı olarak değişiklik gösteren tedavi etkisi, tedavini ikinci haftası ile dördüncü haftası arası gözle görülür şekilde fark edilmeye başlar.
 • Zalian Krem tedavisi 4 hafta önerilmektedir.

Zalian Krem Yan Etkileri;

 • Her medikal ilaçta olduğu gibi Zalian Kreminde belirgin görülen yan etkileri bulunmaktadır. Fakat Zalian Kremin topikal olarak uygulandığında çok iyi tolere edilebilir özelliği bulunmaktadır. Zalian Kremde toksik ya da ışığa duyarlı bir reaksiyon gözlenmemiştir. Zalian Krem tedavisi başladığı andan itibaren özellikle ilk günlerde ciltte kısa süreli kızarıklık ya da hafif kızarıklıklar oluşabilmektedir. Bu gibi durumlarda Zalian Krem kullanımı bırakılmamalıdır.
 • Zalian Krem içerisinde bulunan yardımcı maddelerden metil p-hidroksibenzoat alerjik tepkilere ve sorbik asit ise kontakt dermatite sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle bu maddeler daha önce gelişen bir alerjik durumunuz var ise ilacı kullanmayın ve doktoruna bilgi verin.
 • Eğer Zalian Kremin etkin maddesi sertakonazol ve içinde bulunduğu ana grup, azol türlerine bilinen bir hassasiyetiniz var ise bu ilacı kullanmamanız gerekmektedir.
 • Zalian Krem uygulama bölgesinde eritematöz reaksiyon, hassasiyet, geçici renk değişiklikleri, yanma hissi, vezikül (su kabarcıkları), ve şiddetli kaşıntı gibi yan etkiler görülebilmektedir. Bunların yanı sıra kontakt dermatit (ciltte temas ile ortaya çıkan deri iltihabı) veya döküntü, deride kuruma da görülebilmektedir.

Zalian Krem Fiyatı

Zalian Krem, tüm eczanelerde reçeteli ve reçetesiz olarak satılmaktadır. Zalian Kremi reçetesiz satın almak istiyorsanız güncel fiyatı, 18.85 TL’dir. Fakat ücret ödemek istemiyorsanız, doktorunuza Zalian Kremi reçete ettirebilirsiniz. Reçete edilen Zalian Krem ücretini SGK karşılamaktadır.

Zalian Krem Vajinal Kaşıntıda Kullanılır mı?

Zalain krem vajinal mantar ve vajinal kaşıntıda kullanılmaktadır. Zalain krem için özellikle vajinal bölgede kullanılan en zararsız krem de denilmektedir.

Zalian Krem Kullananlar

Zalain krem kullanan hastalar aylarca geçmeyen mantar enfeksiyonu nedeni ile sıkıntılı zamanlar geçirdiklerini ve Zalain kremi keşfedip kullandıktan sonra bütün şikayetlerinin geçtiğini ve rahatladıklarını ifade etmektedirler.

Hamilelik döneminde Zalain krem kullananlar kadınlarda vajinal kaşıntı ya da mantar gibi durumlarda kullandıkları tek medikal ilacın Zalain krem olduğunu ve birkaç kullanımdan sonra tüm şikayetlerinin ortadan kalktığını ifade etmektedirler.

Zalian Krem Pişik İçin Kullanılır mı?

Zalain krem kullanımı pişik tedavisinde de uygundur. Pişik tedavisinde kullanılan kremleri öğrenmek için mutlaka eczacınızla ya da doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Zalian Krem Vajinaya Nasıl Sürülür?

Zalain krem gece yatmadan önce sırt üstü yatar pozisyonda ve bacaklar açılarak uygulanmalıdır. Kremi vajina bölgesinin iç kısmına doğru nazik hareketlerle sürün ve bir süre yatar pozisyonda bekleyin. Zalain krem bir süre bekledikten sonra ellerinizi yıkamak için kalkabilirsiniz. Zalain kremi adet dönemlerinde kullanmamaya dikkat edin.

Zalian Krem Prospektüs

Zalain kremi kendiniz eczaneden alıp kullanacaksanız, kullanmadan önce mutlaka ilaç kutunun içinde bulunan prospektüsü okuyun. Zalain krem kutusunun içinde de prospektüsü bulunmaktadır.

Zalain Krem Nedir? Zalain Krem Ne İşe Yarar? Zalain Krem Fiyatı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

RASTGELE İÇERİKLER

Jetex Krem Nedir? Jetex Krem Ne İşe Yarar? Cilde Faydaları Nelerdir? Jetex Krem Fiyatı Onadron Damla Nedir? Onadron Damla Ne İşe Yarar? Onadron Damla Fiyatı 2021 Aseket Nedir? Aseket Ne İşe Yarar? Aseket Fiyatı 2021 Tantum Jel Nedir? Tantum Jel Ne İşe Yarar? Tantum Jel Faydaları ve Tantum Jel Fiyatı Dextrocin Krem Nedir? Dextrocin Krem Ne İçin Kullanılır? Dextrocin Krem Fiyatı Tre Krem Nedir? Tre Krem Ne İçin Kullanılır? Tre Krem Fiyatı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Portal Bilgi - Tüm Hakları Saklıdır